Polyester Design Creative Workshop

Gdzie: siedziba firmy Perfekt Sobierajski / Nowy Sękocin
Kiedy: 6–7 marca 2010
Kto: Makultura + Zdzisław Sobierajski
Dlaczego: zagospodarowanie odpadów poliestrowych, ich twórcze przetworzenie i znalezienie nowych zastosowań

fot. Przemek Szuba


fot. Jadwiga Husarska-ChmielarzMAKULTURA zmierzyła się z trudnym tematem odpadów przemysłowych. W ramach Polyester Design Creative Workshop w firmie Perfekt Sobierajski zajęła się zagospodarowaniem wiórów i scinków powstających przy wdrożeniach i produkcji wyrobów poliestrowych. Odpady poliestrowe nie są biodegradowalne, a jedyna metoda ich utylizacji to składowanie przez tysiące lat na śmietniskach.
W ramach projektu planujemy zrealizować obiekty, których wytwarzanie „skonsumuje" wszystkie odpady, powstałe przy ich wdrożeniu i seryjnej produkcji, a tym samym zmniejszy ilość składowanych odpadów.

W pierwszej części projektu poznaliśmy materiał, jego charakter i możliwości a także przetestowaliśmy mieszanki wiórów z różnymi rodzajami żywic poliestrowych. Kreatywna atmosfera sprzyjała powstawaniu pomysłów. Wyznaczyliśmy możliwe obszary wykorzystania nowego materiału w naszych projektach. Do końca marca będziemy pracować indywidualnie nad poliestrowymi projektami, które następnie będziemy próbowali materializować w ramach drugiej części warsztatów.

Efekty już wkrótce…

Więcej zdjęć TUTAJ.
Więcej informacji: www.polyesterdesigncreativeworkshop.com

koordynator przygotowań warsztatów MaKultury: Piotr Hojda

0 komentarze: